اپل از دو مدل جدید آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو با رنگ سبز رونمایی کرد


شرکت اپل دقایقی پیش و در جریان رویداد Peek Performance خود که قرار است در آن از آیفون SE 3 رونمایی شود، از دو مدل جدید آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو با رنگ سبز رونمایی کرد.

اپل طبق برنامه‌ریزی قبلی، دقایقی پیش رویداد Peek Performance خود را برگزار کرد. رویدادی که گفته می‌شود در آن قرار است از محصولات سخت‌افزاری جدیدی نظیر آیفون SE 3، آیپد ایر و … رونمایی شود. اما یک چیز غیر منتظره در همان ابتدای مراسم رخ داد و آن هم رونمایی از آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو با رنگ سبز بود. اپل سال گذشته هم در جریان رویداد ماه آوریل ۲۰۲۱، از رنگ بنفش آیفون ۱۲ رونمایی کرد. بنابراین شرکت آمریکایی امسال هم سنت‌شکنی نکرد و تصمیم گرفت در مراسمی که چندین ماه بعد از مراسم رونمایی از سری آیفون ۱۳ برگزار شده، از رنگ جدید آن‌ها رونمایی کند.

درست مثل سال گذشته، اپل امسال هم این رنگ جدید را هم برای آیفون ۱۳ و هم آیفون ۱۳ پرو در نظر گرفته است. از لحاظ مشخصات فنی هیچ تفاوتی بین دو مدل کنونی و آن‌هایی که در ماه سپتامبر رونمایی شدند وجود ندارد و فقط رنگ‌بندی است که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند.

اینطور که به نظر می‌رسد، شرکت آمریکایی قرار است از این پس چندین ماه پس از رونمایی از گوشی‌های جدید خود، از رنگ‌بندی جدید آن‌ها نیز رونمایی کند. کاری که سامسونگ هم گاهی اوقات آن را انجام می‌دهد. البته این روش بسیار خوبی است که بار دیگر توجه کاربران به گوشی‌های اپل، این‌بار با رنگی جذاب و زیبا جذب ارائه شد. 

کیس ایران