زرد شدن قاب ژله ای معمولا اتفاقی است که همه ما با آن مواجه شده ایم. تغییر رنگ قاب موبایل میتواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که هر کدام را میتوان با راه کار هایی از آن جلوگیری کرد. اما باز هم با مراقبت های زیاد ممکن است این مشکل تغییر رنک گارد های محافظ باز اتفاق بیفتد. در این زمان برای همه ما سوال پیش می آید که آیا برای رفع زردی قاب گوشی راهکاری وجود دارد؟ در جواب باید گفت بله میتوان این مشکل را به شکل کامل برطرف کرد. پس با ما همراه باشد تا شما را با دلایل و رفع این مشکل به صورت کامل آشنا کنیم.


دلیل زرد شدن قاب ژله ای چیست؟


دلایل بسیار زیادی برای تغییر رنگ قاب های شفاف تلفن همراه وجود دارد که ما میخواهیم در اینجا به مهمترین آن ها اشاره کنیم:


1- تابش مستقیم نور خورشید


اگر لکه های زرد رنگ یا تیره ای بر روی گارد محافظ شفاف خود مشاهده کردید یکی از دلایل آن تابش مستقیم نور خورشید به آن است. زیرا اشعه فرابنفش به خوبی میتواند روی پلیمر های مواد اولیه این کیس ها تغییراتی ایجاد کند و عملکرد تغییر رنگ در پلاستیک آن پدیدار شود.


2- افزایش دما در محیط و جیب


یکی دیگر از دلایل زرد شدن قاب ژله ای تغییر و افزایش دما و رد کردن حالت استاندارد آن است. دقیقا مثل مورد قبلی به شدت مواد اولیه پلیمری را تغییر رنگ داده و آن را درگیر خود میکند و در نهایت اگر این موضوع ادامه پیدا کند قطعا شاهد بد شکل شدن کاور موبایل خود هم باید باشید.


3- استفاده از مواد اسیدی


استفاده از مواد های بسیار شیمیایی یا در کنار آن مواد اسیدی و همچنین نوشابه به شدت در تغییر رنگ و سیاه و زرد شدن قاب گوشی تاثیر مستقیم میگذارد.


4- جذب چربی زیاد


چربی قطعا همه چیز را ناابود میکند. علت زرد شدن قاب ژله ای در بعضی از مواقع چربی دستان شما یا چرب بودن محل قرارگیری گوشی بر روی سطوح است. چربی هم میتواند تغییر رنگی را در این قاب گوشی بوجود آورد.


رفع زردی قاب گوشی


در هر صورت هر مراقبی برای جلوگیری از زرد شدن قاب ژله ای انجام دهید و نکات مهم برای این مضوع را به شکل کامل رعایت کنید باز هم نمیتوانید جلو نور خورشید را بگیرید قطعا تابش آن به پلیمر های گارد محافظ شفاف شما آسیب میرساند. اما میخواهیم راهکار های عملی و تست شده ای را برای تمیز کردن زردی قاب تی پی یو به شما ارائه دهیم.


کاور ژله ای خود را به مدت 10 الی 20 دقیقه در آب گرم گذاشته تا کاملا خیس بخورد و آب گرم اجزای آن را در خود درگیر کند.اسکاچی با الیاف نرم ( اسکاچ های زبر و سیم دار باعث ایجاد خط و خش میشوند) را برداشته و در حد 5 دقیقه آن را به با فشار متوسط و نسبتا محکم تمیز کرده و بشویید.با یک مسواک نرم لبه های داخلی که اسکاچ آن ها را تمیز نکرده با دقت تمیز کنید تا آثاری از لکه و کثیفی نماند. این کار در جرم گیری قاب گوشی به شما کمک ویژه ای میکند.در یک ظرف تمیز و جداگانه آب گرم ریخته و چند قطره مایع ظرف شویی در آن بریزید و کاور شفاف خود را درون آن قرار دهید. بعد از چند دقیقه با مسواکی نرم ( مسواک زبر بر روی کاور گوشی شما خط و خش می اندازد ) در کف تا 5 دقیقه آن را محکم بشویید و سپس با آب سرد آب کشی کنید.در مرحله آخر چند قطره مایع سفید کننده را در درون یک ظرف آب ریخته و 1 ساعت قاب شفاف زرد شده خود را درون آن قرار دهید. سپس مجدد آن را آبکشی کرده و از نتیجه کار نهایت لذت را ببرید. ( مایع سفید کننده بسیار خطرناک بوده پس حتما قبل استفاده، از نکات ایمنی پیروی کنید و از دستکش های مخصوص و ماسک استفاده کنید )جمع بندی تغییر رنگ قاب موبایل


قاب های ژله ای و Tpu در شرایط مختلف به شدت دچار تغییر رنگ میشود. با این حال برای جلوگیری از تغییر رنگ کاور موبایل بهتر است کمی از آن مراقبت کرده. اما اگر مشکلی از زرد شدن قاب ژله ای برای شما پیش آمد دستور عمل بالا را قدم به قدم انجام دهید تا مشکل شما برطرف شود. و اگر مشکل همچنان برقرار ماند، بهتر است به فکر خرید یک گارد محافظ TPU جدید باشید زیرا پلیمر های آن به شدت آسیب دیده است و عمر آن به پایان رسیده است.

کیس ایران